Lördag, 22 / 9 - 2018  
 ..........
Lis-Marie Rönnblom - kvinnofrukost, Sankt Olovsgården, kl. 09.30
Fanny Stand Up dag för intresserade, Bilda, kl. 09.30-16.00
Skördemarknad med lokalproducerat, Lövånger, kl. 10-15.00
Yoga-workshopsdag med James Brown, Yogease, fr.kl 10.00
Discgolftävling klubbmästerskap, SDG Bergsbyn, kl. 10.00
Byamarknad med lokalproducerat, Möjligheternas Torg, kl. 10-14.00
Retreat om livet med Mona, IOGT Skellefteå, kl. 10-18.00
Folkracetävlingen Älgjakts-sladden, Klutmarksbanan, kl. 11.00
Marknad med lokalproducerat, Skråmträsk bönhusgård, kl. 11.00
Klädbytardag med barn och mammasaker, Folkparken, kl. 11-15.00
Förmiddagsstrav med många lopp, Skellefteåtravet, kl. 11.10
Innebandy Rönnskärs RIF - IK Spik Umeå, Eddahallen, kl. 12.00
Jazz Sigrid Svahn & The Travelling Men, Din Fest Campus, kl. 13.00
Innebandy Gamla Stan IBK- IBK Luleå, Balderhallen, kl. 13.00
Musik med Markus och Katarina, Skråmträsk bönhus, kl. 13.30
The Zone - spelupplevelse, Bogatan Skelleftehamn, kl. 14.00
Fotboll(d) Sunnanå SK - Myckle IK, Electrolux Home Arena, kl. 14.00
Fotboll Morön BK - Lycksele IF, Skogsvallen IP, kl. 14.00
Discgolftävling klubbmästerskap, SDG Bergsbyn, kl. 14.00
Fotboll Medle SK - Bersgbyns SK, Älvsbacka IP, kö. 14.00
Fotboll Renbergsvattnet - Morön BK II, Sömmermyra IP. kl. 14.00
Innebandy FBC Moröbacke - IBK Umeå Norr, Eddahallen, kl. 15.30
Fotboll(d) Kågedalens AIF - Gammelstads IF, Kågedalen IP, kl. 16.00
Fotboll(d-jun) Morön BK - Sandviks IF, Skogsvallen IP, kl. 16.00
Körkonsert med sångare från Luleå, Byske k:a, kl. 18.00
Ulla Billqvist-kväll med film och musik, Burträskarnas Hus, kl. 18.00
Hundcoachen Fredrik Steen om hundar, Scandic, kl. 18.00
Musikkväll med Staffan Edin vid rodret, Efs Boliden, kl. 18.00
Hockey Skellefteå AIK - Timrå, Skellefteå Kraft Arena, kl. 18.00
Föreställningen Släktkalaset, Västerbottensteatern, kl. 19.00
Dans till bandet Janders, Rotan Skelleftehamn, kl. 20-23.30
Dans till Ukuleleorkestern, Burträskarnas Hus, kl. 20.00
Carl-Viktor livekväll med lokala trubadurer, kl. 21-02.00
Brygg Club & Café nattklubb med dj 45+, kl. 22-02.00
Verandan klubb V med Harta natt 20+, kl. 22-02.00
Olearys nattklubb med live dj, från kl. 22.00
Grannen Pub vinylkväll med Mattias Bygden, kl. 22-01.00
Pubkväll på Allstar, The Bishops Arms,
Old Williams, New GR, Scandic och Bryggargatan Bar

Se hela kalendern »